Wysoka wytrzymałość

Wysoka wytrzymałość

Niska nasiąkliwość

Niska nasiąkliwość

Materiał niepalny

Materiał niepalny

3 rozmiary

3 rozmiary

Skała Lubuska | SL Dekoracyjne Płytki Ścienne
to dekoracyjne bezspoinowe elementy betonowe łupane,
które swoją strukturą przypominają piękno naturalnych skał.

DEKORACYJNE PŁYTKI ŚCIENNE

Wapień

DEKORACYJNE PŁYTKI ŚCIENNE

Onyx

DEKORACYJNE PŁYTKI ŚCIENNE

Marmur

DEKORACYJNE PŁYTKI ŚCIENNE

Piaskowiec

DEKORACYJNE PŁYTKI ŚCIENNE

Ochra

DEKORACYJNE PŁYTKI ŚCIENNE

Granit

DEKORACYJNE PŁYTKI ŚCIENNE

Galaxy

Dekoracyjne
Płytki Ścienne.
Sklep Online.

Cechy produktu

 • Zastosowanie: we wnętrzach na całych ścianach lub ich fragmencie, na kominku, na klatce schodowej, na słupach i wszędzie tam, gdzie chcemy uatrakcyjnić wnętrze niebanalnym rozwiązaniem.
 • Niepowtarzalnie łupane lico daje wrażenie doskonałej naturalnej kompozycji.
 • Naturalny wygląd osiągnięty dzięki unikalnemu rozłożeniu wzoru kolorystycznego, naturalnym kruszywom i charakterystycznym dla skał barwom.
 • Idealnie gładkie boki umożliwiają znakomite przyleganie do siebie płytek bez konieczności wykonywania fugi.
 • Wyglądają szczególnie atrakcyjnie przy punktowym oświetleniu, które podkreśli zastosowane w płytkach kruszywo odbijające światło.
 • Płytki można również zastosować na zewnątrz: do położenia na ścianie, by podkreślić bryłę budynku, na cokole, ale również na słupkach ogrodzeniowych, murkach czy innych elementach na zewnątrz.
 • Doskonale komponują się z innymi produktami małej architektury z Programu Skała Lubuska
 • Materiał niepalny
 • Wysokie parametry techniczne: wysoka klasa betonu, niska nasiąkliwość
 • 2 rozmiary – każdy dostępny osobno
 • WZÓR ZASTRZEŻONY W URZĘDZIE PATENTOWYM PL NR 22712
  dla SL Dekoracyjnej Płytki Ściennej 250x65x20 mm
ce

Prosty system
montażu.
Bez spoinowania.

Bezspoinowe, proste w montażu przy użyciu zaprawy klejowej.

Przed zakupem należy pamiętać, by zakupić około 10% więcej płytek niż wynika z projektu. Zakupienie jednorazowo niezbędnej ilości betonowych płytek ściennych daje gwarancję utrzymania powtarzalności kolorów.

Powierzchnia klejenia powinna być równa, sucha, oczyszczona z resztek farb, środków antyadhezyjnych, czy też smarów. Warto pamiętać, że podkład musi być trwały oraz powinien mieć odpowiednią nośność. Jeżeli istnieje taka potrzeba należy wyrównać ścianę zaprawą wyrównującą. W celu wzmocnienia podłoża i poprawienia przyczepności, ścianę należy zagruntować.

Do montażu betonowych płytek ściennych stosujemy kleje elastyczne mrozoodporne do stosowania wewnątrz/zewnątrz. Klej nakładamy na oczyszczoną, przy pomocy np. szczotki ryżowej, płytkę ścienną oraz na wcześniej przygotowany podkład za pomocą pacy stalowej zębatej, w taki sposób, aby klej wzajemnie się krzyżował.

Przy klejeniu należy przestrzegać ściśle zaleceń producenta kleju. Temperatura otoczenia w trakcie klejenia i 48 godzin po klejeniu, nie powinna być niższa niż +5°C i wyższa niż +25°C.

Montaż betonowych płytek można rozpocząć od dowolnego miejsca zaczynając od dołu (opierając pierwszy rząd płytek na podłożu), zaleca się jednak rozpocząć montaż od narożników lub miejsc, które są najbardziej widoczne. W przypadku braku poziomu, należy go ustalić za pomocą poziomnicy. W celu uzyskania jak najlepszego efektu, należy przyklejać płytki z przesunięciem o ok. 1/2 długości. Cięcie płytek wykonujemy tarczą diamentową.

WSKAZÓWKI: Podczas montażu Płytki należy dobierać z kilku kartonów jednocześnie, aby uniknąć koncentracji kolorów.

Gdzie kupić?